Talajnedvesség, talajpára elleni szigetelés: épületszerkezetek közötti, talajnedvesség párolgása ill. a talajvízből kapillárisan felszívódó nedvesség ellen, melyek nem rendelkeznek hidrosztatikai nyomással, készülhet vízzáró vagy teljesen vízhatlan szigetelés.
Talajvíz elleni szigetelés: az épületszerkezetekre –a bemerülési mélységtől függő- hidrosztatikai nyomással rendelkező víz elleni szigetelés. Takart szerkezet lévén, nagyobb odafigyelést és precizitást igényel.
Zöldtető
A zöldtető, hasznosított, növényzettel telepített, járható lapostető, mely készülhet lakóépületek, társasházak, irodaépületek különböző szintjeire. Így akár az emeleti teraszunkra kilépve is egészségesebb, megnyugtatóbb zöld környezet vehet körül minket.
Ez a technológia –takart szerkezet lévén- nagyobb odafigyelést és precizitást igényel. Zöldtető szigetelés készülhet két- vagy több rétegű bitumenes lemezből vagy egy rétegben PVC szigetelő lemezből. Nagyon fontos, hogy csak FLL vagy azzal egyenértékű tanúsítással rendelkező, gyökérálló szigetelőanyagok kerülhetnek beépítésre.
Fordított rétegrendű tető
A kaviccsal vagy járólapokkal leterhelt hőszigetelés a vízszigetelés fölött helyezkedik el, ezáltal védi a mechanikai sérülésektől és az UV sugárzástól. Ez a megoldás is alkalmazható, ha a lapostetőnket nem régen újítottuk fel és most szeretnénk a hőszigetelését is fokozni
Egyenes rétegrendű tető
A legjobban elterjedt megoldás, kisebb garázstetőktől a nagyobb felületű társasházi, ill. csarnoktetőkig, ahol a hőszigetelés a vízszigetelés alatt van. A bitumenes vízszigetelés készülhet két rétegben vagy egyrétegű alkalmazásra minősített anyagból, egy rétegben, járható és nem járható kivitelben.